fbpx

Wyjazdowe warsztaty terapeutyczne 2023 – “Krok do samodzielności”- Góry Stołowe (wiek – pow. 15 r.ż)

Wyjazd: 05.08.2023
Powrót: 12.08.2023

Cena: 3499,00 zł 


Zapraszamy młodzież i dorosłych z Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, autyzmem wysokofunkcjonującym lub  lekkim stopniem niepełnosprawności do udziału  w naszym dobrze znanym Wam projekcie "Krok do samodzielności". Uczestnicy turnusu zdobędą nowe i będą doskonalić już poznane umiejętności potrzebne do funkcjonowania w dorosłym życiu i wśród innych ludzi.

TYM RAZEM - GÓRY STOŁOWE !!!

Piętnastu uczestników turnusu będzie mieszkać  razem z terapeutami i wolontariuszami  w Chacie Otulina - położonej w Sudetach Środkowych, u podnóża Gór Stołowych, w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Uczestnicy turnusu będą nabywać umiejętności - jak należy korzystać ze sprzętów AGD, będą sami przygotowywać niektóre posiłki i samodzielnie wykonywać prace domowe.

Oprócz zajęć usamodzielniających i rozwijających kompetencje społeczne w programie turnusu nie zabraknie miejsca na poznawanie tutejszych obyczajów, tradycji oraz okolicy podczas górskich wycieczek.

 

 

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi)
 • nocleg w komfortowych pokojach o wysokim standardzie - pokoje  2,3,4  osobowe z TV i łazienkami (cały obiekt tylko dla grupy Trampus). Na terenie ośrodka m.in.: wiata grillowa, piękny ogród, sala do prowadzenia zajęć), piękne widoki gwarantowane
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek, część posiłków przygotowywana samodzielnie w ramach warsztatów)
 • ubezpieczenie od NNW + Sport
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - Lepienie z gliny, papier czerpany, rzeźba, decoupage - dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Trening umiejętności społecznych 
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

  wędrówki górskie

 odnowa biologiczna

  aquapark

 gry i zabawy integracyjne, nordic walking

 ognisko z kiełbaskami - prawdziwa biesiada 🙂

 w razie niepogody - zajęcia na hali sportowej

 

Program turystyczny:

Wiemy, że tydzień to mało czasu, aby zobaczyć wszystkie atrakcje Ziemi Kłodzkiej, ale postaramy się jak zawsze spełnić Wasze oczekiwania. Atrakcje wybieramy pod względem sprawności grupy i oczywiście pogody na którą liczymy. Każdy znajdzie coś dla siebie. W naszym zasięgu m.in.

 • Kultowa Przystań Pontonowa - Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięciomameandrami Nysy Kłodzkiej. Płyniemy pomiędzy łąkami
  i wysokimi skałami otulonymi lasem, który odstuleci porasta zbocza gór Bardzkich. Spływzaczynamy przy Pałacu w Ławicy, a kończymy na przystani przy moście w Bardzie.
 • Szczeliniec Wielki - zaprawieni po zeszłorocznych tatrzańskich wyprawach ?? Najwyższy szczyt w Górach Stołowychto nie powinien Wam sprawić trudnośći.  Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. Na rozgrzewkę Guzowata 501 m n.p.m. - platforma widokowa.
 • Twierdza Kłodzko - Twierdza Kłodzko to niezwykle interesującyobiekt. Turyści mają szansę zdobyć m.in.ostateczny punkt obrony twierdzy. Z bastionówgórujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór. Śmiałkowie mogąprzejść przeszkolenia artyleryjskie. A na żądnych wrażeń czeka podziemny labirynt.Do czego służył? Dowiecie się podczaszwiedzania Twierdzy Kłodzko.
 • Błędne Skały - zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt, położony w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych.
 • Skalne Grzyby
 • Ekocentrum Gór Stołowych
 • Kaplica Czaszek
 • Na koniec turnusu planujemy relaks w Słonecznych Termach

Dodatkowo płatne:

 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej po uzgodnieniu z organizatorem
 • bus - możliwość zorganizowania transportu z Gdańska, możliwość dosiadania się na trasie,  zapisy na transport proszę składać w formularzu rezerwacyjnym

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : od 15 roku życia
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 16.00 dnia 05.08.2023 a kończy o godzinie 11.00 dnia 12.08.2022.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego ( parking przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Chata Otulina

ul. Widokowa 5

57-420 Radków

woj. dolnośląskie

strona internetowa: https://chataotulina.pl/

O miejscu:

CHATA OTULINA to gościnny dom, położony w Sudetach Środkowych, u podnóża Gór Stołowych, w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych. Chata o unikalnej i niepowtarzalnej architekturze. To przestronny i przytulny dom o cechach regionalnej architektury ziemi kłodzkiej. Sercem chaty jest monumentalny hall, który stanowi swoiste forum, będące miejscem, gdzie wszyscy się spotykamy i poznajemy. Chata wzorowana na dawnych zajazdach i schroniskach ziemi wałbrzyskiej. Chata Otulina łączy tradycję z nowoczesnością. Położona w pięknej scenerii, na pograniczu polsko-czeskim, otoczona Górami Stołowymi, z ich najwyższym szczytem - Szczeliniec Wielki.

 

 

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub innych źródeł finansowania.

*Program turnusu może ulec zmianie w zależności od sytuacji związanej z pandemią oraz warunków atmosferycznych

 

Rezerwacja miejsca na turnusie : 

     1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
     2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego = kliknij odpowiedni przycisk rezerwacji poniżej ("Rezerwuj" - jeśli to kolejny wyjazd z Trampus.pl, "Rezerwuj - nowi uczestnicy" - jeśli jedziesz po raz pierwszy na turnus z Trampus.pl)
     3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wpłać opłatę rezerwacyjną lub wypełnij kartę uczestnika turnusu jeśli po raz pierwszy będziesz uczestnikiem turnusu. Po zakwalifikowaniu się na turnus prześlemy link do płatności.

 

 

                                                                                               

  

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *