fbpx

Wyjazdowe warsztaty terapeutyczne 2024 – “Krok do samodzielności”- Góry Stołowe (wiek – pow. 14 r.ż)

Wyjazd: 03.08.2024
Powrót: 10.08.2024

Cena: 3699,00 zł 

 


Zapraszamy młodzież i dorosłych z Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, autyzmem wysokofunkcjonującym lub  lekkim stopniem niepełnosprawności do udziału  w naszym dobrze znanym Wam projekcie "Krok do samodzielności". Uczestnicy turnusu zdobędą nowe i będą doskonalić już poznane umiejętności potrzebne do funkcjonowania w dorosłym życiu i wśród innych ludzi.

PONOWNIE W UROKLIWYCH  GÓRACH STOŁOWYCH !!!

Piętnastu uczestników turnusu będzie mieszkać  razem z terapeutami i wolontariuszami  w Chacie Otulina - położonej w Sudetach Środkowych, u podnóża Gór Stołowych, w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Uczestnicy turnusu będą nabywać umiejętności - jak należy korzystać ze sprzętów AGD, będą sami przygotowywać niektóre posiłki i samodzielnie wykonywać prace domowe.

Oprócz zajęć usamodzielniających i rozwijających kompetencje społeczne w programie turnusu nie zabraknie miejsca na poznawanie tutejszych obyczajów, tradycji oraz okolicy podczas górskich wycieczek.

 

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi)
 • nocleg w komfortowych pokojach o wysokim standardzie - pokoje  2,3,4  osobowe z TV i łazienkami (cały obiekt tylko dla grupy Trampus). Na terenie ośrodka m.in.: wiata grillowa, piękny ogród, sala do prowadzenia zajęć), piękne widoki gwarantowane
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek, część posiłków przygotowywana samodzielnie w ramach warsztatów)
 • ubezpieczenie od NNW + Sport
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - Lepienie z gliny, papier czerpany, rzeźba, decoupage - dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Trening umiejętności społecznych 
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

  wędrówki górskie

 odnowa biologiczna

  aquapark

 gry i zabawy integracyjne, nordic walking

 ognisko z kiełbaskami - prawdziwa biesiada 🙂

 w razie niepogody - zajęcia na hali sportowej

 

Program turystyczny:

Wiemy, że tydzień to mało czasu, aby zobaczyć wszystkie atrakcje Ziemi Kłodzkiej, ale postaramy się jak zawsze spełnić Wasze oczekiwania. Atrakcje wybieramy pod względem sprawności grupy i oczywiście pogody na którą liczymy. Każdy znajdzie coś dla siebie. W naszym zasięgu m.in.

 • Kultowa Przystań Pontonowa - Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Płyniemy pomiędzy łąkami
  i wysokimi skałami otulonymi lasem, który od stuleci porasta zbocza gór Bardzkich. Spływ zaczynamy przy Pałacu w Ławicy, a kończymy na przystani przy moście w Bardzie.
 • Szczeliniec Wielki - zaprawieni po zeszłorocznych tatrzańskich wyprawach ?? Najwyższy szczyt w Górach Stołowych to nie powinien Wam sprawić trudnośći.  Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. Na rozgrzewkę Guzowata 501 m n.p.m. - platforma widokowa.
 • Twierdza Kłodzko - Twierdza Kłodzko to niezwykle interesujący obiekt. Turyści mają szansę zdobyć m.in. ostateczny punkt obrony twierdzy. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór. Śmiałkowie mogąprzejść przeszkolenia artyleryjskie. A na żądnych wrażeń czeka podziemny labirynt. Do czego służył? Dowiecie się podczas zwiedzania Twierdzy Kłodzko.
 • Błędne Skały - zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt, położony w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych.
 • Skalne Grzyby
 • Kopalnia Nowa Ruda
 • Ekocentrum Gór Stołowych
 • Kaplica Czaszek
 • Na koniec turnusu planujemy relaks w Słonecznych Termach

Dodatkowo płatne:

 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej po uzgodnieniu z organizatorem
 • bus - możliwość zorganizowania transportu z Gdańska, możliwość dosiadania się na trasie,  zapisy na transport proszę składać w formularzu rezerwacyjnym

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : od 15 roku życia
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 16.00 dnia 03.08.2024 a kończy o godzinie 9.00 dnia 10.08.2024.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego ( parking przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Chata Otulina

ul. Widokowa 5

57-420 Radków

woj. dolnośląskie

strona internetowa: https://chataotulina.pl/

O miejscu:

CHATA OTULINA to gościnny dom, położony w Sudetach Środkowych, u podnóża Gór Stołowych, w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych. Chata o unikalnej i niepowtarzalnej architekturze. To przestronny i przytulny dom o cechach regionalnej architektury ziemi kłodzkiej. Sercem chaty jest monumentalny hall, który stanowi swoiste forum, będące miejscem, gdzie wszyscy się spotykamy i poznajemy. Chata wzorowana na dawnych zajazdach i schroniskach ziemi wałbrzyskiej. Chata Otulina łączy tradycję z nowoczesnością. Położona w pięknej scenerii, na pograniczu polsko-czeskim, otoczona Górami Stołowymi, z ich najwyższym szczytem - Szczeliniec Wielki.

 

 

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub innych źródeł finansowania.

*Program turnusu może ulec zmianie w zależności od sytuacji związanej z pandemią oraz warunków atmosferycznych

 

Rezerwacja miejsca na turnusie : 

Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.

 1. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego = kliknij odpowiedni przycisk rezerwacji powyżej "Rezerwuj"
 2. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację
 3. Wypełnij kartę kwalifikacyjną uczestnika turnusu, którą otrzymasz na adres mail podany w formularzu rezerwacyjnym
 4. Po przeanalizowaniu przez nasz zespół karty uczestnika i  zakwalifikowaniu na turnus wyślemy potwierdzenie kwalifikacji wraz z linkiem do płatności zaliczki
*Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na dany turnus. Uczestnictwo w turnusie jest możliwe tylko po pozytywnej kwalifikacji (kwal. na podstawie wypełnionej przez rodzica/opiekuna prawnego karty kwalifikacyjnej i jeśli zachodzi potrzeba dodatkowego wywiadu z opiekunem uczestnika turnusu.  Uczestnicy, którzy brali udział w poprzednich turnusach nie musza ponownie wypełniać karty kwalifikacyjnej. W celu aktualizacji danych i informacji o funkcjonowaniu prosimy o ponowne wypełnienie ankiety * Program turnusu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i poziomy sprawności grupy.

 

 

                                                                                               

  

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *