fbpx

O nas

250
Zadowolonych dzieci
10
Turnusów rocznie
35
Terapeutów

Przygoda zaczyna się tutaj...


Nasze początki

Turystyka Aktywna Trampus powstała z myślą o usamodzielnianiu, prawidłowym rozwoju, uspołecznianiu i integracji. Główną ideą podczas organizacji naszego pierwszego projektu w 2015 roku było stworzenie turnusu rehabilitacyjnego dla osób o różnym stopniu i szerokim spektrum niepełnosprawności. Współpracując z rodzicami, ale bez ich bezpośredniego udziału w turnusie, staraliśmy się „dać im złapać oddech” i odpocząć od codziennych trudów wychowawczych, jednocześnie wspomagając proces terapeutyczny każdego dziecka. Po prostu, obdarować szczęściem i radością podczas każdego dnia turnusu.

Przez lata naszej działalności udało nam się z sukcesem zorganizować wiele turnusów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez ten okres nawiązaliśmy współpracę z fundacjami: „Pomóż mi Żyć” i „JiM”. Do swoich działań angażowaliśmy praktykantów studiów oraz wspaniałych wolontariuszy. Organizowaliśmy turnusy w wielu atrakcyjnych lokalizacjach.

Z czasem, w programach naszych turnusów, coraz częściej zaczęły się pojawiać  zajęcia terapeutyczne, m.in.: hipoterapia, dogoterapia, arteterapia, MRR W.Sherborne i wiele innych. Dzięki specjalistom i wnikliwej analizie informacji o każdym uczestniku turnusu, programy zaczęły być zindywidualizowane a praca odbywała się w małych grupach, co zaczęło przynosić lepsze efekty.

Głównym celem do dnia dzisiejszego jest organizacja turnusów bez udziału rodzica (uspołecznianie, usamodzielnienie, integracja, terapia przez sport).

Cały czas staraliśmy się, staramy się i będziemy się starać realizować każde kolejne wyzwanie, wkładając w to całe serce i mnóstwo pasji.

Wyciągając wnioski z każdego projektu, doskonalimy programy naszych wyjazdów, a dzięki doświadczonej kadrze i współpracy z fundacjami pomagamy przełamywać wszelkie bariery. Wszystko dla prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych.  🙂

Co nas wyróżnia

– jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce organizujących turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży o szerokim stopniu i rodzaju niepełnosprawności, bez udziału rodzica : )

– nasi klienci mogą korzystać z dofinansowania ze środków PFRON lub fundacji, pomagamy pozyskiwać środki od sponsorów

– zatrudniamy doświadczoną kadrę

– organizujemy turnusy w komfortowych i atrakcyjnie położonych ośrodkach

– zadowolenie dziecka = zadowolenie rodzica – planując turnus kierujemy się dobrem, prawidłowym rozwojem dziecka i bezpieczeństwem

– współpracujemy z fundacjami i innymi organizacjami pożytku publicznego

– współpracujemy z Regionalnym Centrum Wolontariatu pozyskując wspaniałych wolontariuszy

– ulepszamy i dostosowujemy programy turnusów do możliwości i indywidualnych potrzeb uczestników

– uczymy samodzielności i umiejętności przydatnych w dorosłym życiu