fbpx

Letni turnus rehabilitacyjny w górach – Karpacz 2024 ( 14 dni – dof. PFRON )

Wyjazd: 11.08.2024
Powrót: 24.08.2024

Cena: 5949,00 zł 

 

Lato 2024 w Karpaczu - z nami aktywnie, wesoło i bez nudy !!!

 Podczas turnusu w Karpaczu, każdy znajdzie coś dla siebie. W programie oprócz górskich wędrówek, zwiedzania pobliskich atrakcji nie zabraknie miejsca na zajęcia prowadzone przez naszych terapeutów.

Głównym celem naszych turnusów jest uspołecznianie, integracja z rówieśnikami oraz nabywanie samodzielności. Organizujemy turnusy usamodzielniające i uspołeczniające bez udziału rodzica już od 8 lat. W naszych działaniach kierujemy się ideą przełamywania wszelkich barier społecznych. Uczestnicy turnusów uczą się samodzielności, poznają nowe umiejętności i często przełamują swoje bariery.

Turnus letni 2024 skierowany jest głównie do młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu, zespołem downa, oraz inne niepełnosprawności (kwalifikacja na turnus po wypełnieniu ankiety).  Podział w grupach ze względu na wiek i poziom funkcjonowania, po wcześniejszej analizie kart uczestnika i wywiadu z rodzicem/opiekunem. Ilość miejsc: 25 uczestników

 

 

W cenie turnusu: 

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (terapeuci znani z poprzednich turnusów, przeszkoleni, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień prowadzą zajęcia terapeutyczne, współpracują z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi). 
 • nocleg w komfortowych pokojach z łazienkami (pokoje w CMK Karpacz- obiekt Koniczynka  z dostępem do świetlicy służącej jako sala dydaktyczna oraz dostępem do basenu w CMK i sali gimnastycznej)
 • wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja lub obiadokolacja w zależności od planu dnia)
 • ubezpieczenie NNW i Sport 
 • Zajęcia przewidziane programem turnusu (zajęcia terapeutyczne, ruchowe oraz program turystyczny)

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - Lepienie z gliny, papier czerpany, rzeźba, decoupage - dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Zestaw ćwiczeń i zabaw Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne - sesje kształtujące świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy).
 • Hipoterapia lub alpakoterapia 
 • Elementy SI - celem każdej terapii SI jest poprawienie codziennego funkcjonowania a tym samym jakości  życia. Terapeuta dobiera ćwiczenia i aktywności podczas spotkania adekwatnie do zdiagnozowanego wcześniej problemu dziecka, jego możliwości, aktualnego stanu pobudzenia oraz kondycji psychicznej i fizycznej.
 • Trening Umiejętności Społecznych - gry i zabawy integracyjne pomagające nawiązać kontakt z rówieśniakmi
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

  wędrówki górskie

 zjazd na oponach - Saneczkowa Góra

  kąpiele pod opieką ratownika - basen w CMK Karpacz i Aquapark Tropicana lub Sandra SPA w zależności od sprawności grupy

 gry i zabawy integracyjne, nordic walking, ćwiczenia motoryczne z instruktorem z elementami W. Sherborne

 ognisko z kiełbaskami

 dyskoteki integracyjne i karaoke

 w razie niepogody - zajęcia na sali gimnastycznej

Program turystyczny:

 • Śnieżka - w zależności od sprawności grupy i war. atmosferycznych, ewentualny wjazd gondolą od strony Czeskiej
 • "Karkonoskie Tajemnice", Zapora na Łomnicy, Świątynia Wang, Schronisko Samotnia
 • Skalne miasto lub Ścieżka w Koronach Drzew - autokarem
 • Zamek Chojnik, wodospad Szklarki i Kamieńczyka, Western-City - autokarem
 • bogaty i elastyczny program dostosowany do możliwości psychoruchowych uczestników z naciskiem na doskonalenie kompetencji społecznych, usamodzielnianie i nabywanie nowych umiejętności przydatnych w codziennym życiu
 • Dom Śląski 

Dodatkowo płatne:

 • transport (możliwość zorganizowania transportu, w zależności od ilości chętnych), możliwość dołączenia na trasie : https://maps.app.goo.gl/CLSDUTWm3MTPHLC47
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej, bezglutenowej lub innej po uzgodnieniu z organizatorem

 

Informacje organizacyjne:

 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 16.00 dnia 11.08.2024 a kończy o godzinie 9.00 dnia 24.08.2024.(godziny mogą ulec zmianie)
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport -  za dopłatą w zależności od ilości chętnych
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej po uzgodnieniu z organizatorem
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:
  CMK Karpacz Koniczynka, Ul. Myśliwska 13, 58-540 Karpacz 

   

Wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych:

Numer wpisu: OD/02/0003/21
Data wpisu do rejestru: 2021-05-10
Data ważności wpisu: 2024-05-10

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub środków PFRON.

 

 


Rezerwacja miejsca na turnusie : 

Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.

 1. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego = kliknij odpowiedni przycisk rezerwacji powyżej "Rezerwuj"
 2. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację
 3. Wypełnij kartę kwalifikacyjną uczestnika turnusu, którą otrzymasz na adres mail podany w formularzu rezerwacyjnym
 4. Po przeanalizowaniu przez nasz zespół karty uczestnika i  zakwalifikowaniu na turnus wyślemy potwierdzenie kwalifikacji wraz z linkiem do płatności zaliczki
 *Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na dany turnus. Uczestnictwo w turnusie jest możliwe tylko po pozytywnej kwalifikacji (kwal. na podstawie wypełnionej przez rodzica/opiekuna prawnego karty kwalifikacyjnej i jeśli zachodzi potrzeba dodatkowego wywiadu z opiekunem uczestnika turnusu.  Uczestnicy, którzy brali udział w poprzednich turnusach nie musza ponownie wypełniać karty kwalifikacyjnej. W celu aktualizacji danych i informacji o funkcjonowaniu prosimy o ponowne wypełnienie ankiety * Program turnusu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i poziomy sprawności grupy.