Turnus rehabilitacyjny Ośrodek Mausz ( 14 dni – dof. PFRON )

Wyjazd: 28.06.2020
Powrót: 11.07.2020

Cena: 2700 zł

Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku rehabilitacyjnym "Mausz" jest nową lokalizacją w naszej ofercie. Zapraszamy wszystkich do Ośrodka w pełni przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, położonego na półwyspie otoczonym przez wody jeziora Mausz.

Rozległy teren, własna linia brzegowa z plażą i pomostami oraz strzeżonym kąpieliskiem zapewniają komfortowy wypoczynek wszystkim miłośnikom urlopu nad jeziorem.

W programie oprócz zajęć terapeutycznych, są m.in.: wycieczki jednodniowe, sporty wodne, , tor przeszkód, gry i zabawy integracyjne, jazda konna i wiele innych atrakcji.

Turnus skierowany głównie do dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, zespołem Downa i pokrewnymi zaburzeniami.

Praca odbywa się w małych grupach ( sześcioosobowe - podział ze względu na poziom funkcjonowania ) pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

 

 

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, sześcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi).
 • nocleg w komfortowych domkach - pokoje 4 osobowe ( 2 osoby na piętrze + 2 osoby na parterze ) z TV i łazienkami (domki- na wyłączność tylko dla grupy Trampus, z dostępem do świetlicy służącej jako sala dydaktyczna). Na terenie ośrodka m.in.: prywatna strzeżona plaża, przystań wodna, wiata grillowa, boiska wielofunkcyjne, siłownia, sklep, stadnina koni, tor łuczniczy, ścieżki krajoznawcze, ... .
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek)
 • ubezpieczenie od NNW
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - wytwarzanie mydełek ekologicznych lub rzeźby z gliny, wprowadzenie w dobry nastrój i odprężenie. Dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Zestaw ćwiczeń i zabaw Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne - sesje kształtujące świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy).
 • Hipoterapia - 30 min zajęć z wykwalifikowanym instruktorem - dodatkowo płatne ( szczegóły poniżej), w cenie turnusu oprowadzanki, ew. jazda na lonży dla bardziej zaawansowanych.
 • Dogoterapia - nauka samokontroli, rozwijanie zasobu nowych słów, nauka liczenia, wzrost pewności siebie i podnoszenie samooceny, poprawa komunikacji z innymi ludźmi, zwiększenie koncentracji uwagi, lepsze funkcjonowanie w grupie.
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

 kajakarstwo

 sprawnościowy tor przeszkód

 podchody

 gry i zabawy integracyjne

 gry i zabawy terapeutyczne z elementami SI

 ognisko z kiełbaskami

 dyskoteka integracyjna

 jazda konna, przejażdżka bryczką

 

Program turystyczny:

 • Kamienne kręgi w Węsiorach - dowód prehistorycznego osadnictwa na pobliskich terenach.
 • Kompleks Basenowo-Rekreacyjny w Bytowie  - 1,5 h pobyt w Aquaparku to okazja do zabawy na zjeżdżalniach wodnych, rwącej rzece, relaks w jacuzzi, każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Wycieczka autokarowa - Zamek w Bytowie XIV wiek. Bytów staje się częścią Państwa Zakonnego. Co robią Krzyżacy? Wiadomo - budują zamek. I wiadomo - z rozmachem! Zamek, który dzisiaj jest największa atrakcją Bytowa, uważany jest za jedną z największych warowni krzyżackich lub Park Edukacyjny Zoo - Egzotyczne Kaszuby - to miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych atrakcji sprawiają, że przygody w  Parku są niezapomniane.

Dodatkowo płatne:

 • Uczestnicy turnusu wymagający opieki 1 do 1 - dopłata 1600 zł (decyzja o przydzieleniu dodatkowego opiekuna jest podejmowana po wywiadzie i uzgodnieniu z rodzicem oraz po wnikliwej analizie kart informacyjnych uczestnika turnusu, orzeczenia i opinii z poradni pedagogiczno-psychologicznej).
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej za dodatkową opłatą
 • bus, Gdańsk – Ośrodek Mausz – 50 zł , Ośrodek Mausz – Gdańsk – 50 zł, w obie strony 100 zł , ilość miejsc ograniczona, proszę o informację przy rezerwacji turnusu o ewentualnej chęci skorzystania z naszego przewoźnika
 • Hipoterapia - 30 min indywidualnych zajęć z wykwalifikowanym instruktorem -  50 zł

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : od 8 do 19 lat (podział na grupy pod względem poziomu funkcjonowania i wieku)
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 15.00 dnia 28.06.2020 a kończy o godzinie 11.00 dnia 11.07.2020.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego ( parkingprzy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Ośrodek Szkoleniowo Rehabilitacyjny "Mausz"

Ostrów Mausz 12

83-320 Sulęczyno

Wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych:

Numer wpisu: OD/22/25/19
Data wpisu do rejestru: 2019-05-21
Data ważności wpisu: 2022-05-21

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub środków PFRON.

 

Rezerwacja miejsca na turnusie:

 1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
 2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego, który znajduje się na dole strony, dokładnie wypełnij, nie zapominając wpisać swojego adresu mail i telefonu. Kliknij REZERWUJ a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej to możliwe.
 3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wypełnij kartę uczestnika turnusu i inne dokumenty, które otrzymasz na swój adres korespondencyjny podany w zgłoszeniu.​
 4. Po zweryfikowaniu przesłanej karty uczestnika i zakwalifikowaniu dziecka na dany turnus wyślemy na Twój adres pocztowy dwa egzemplarze umowy oraz inne potrzebne dokumenty. Następnie podpisaną umowę i wszystkie inne dokumenty proszę przesłać na adres:

Turystyka Aktywna TRAMPUS
ul. Żeromskiego 32
84-239 Bolszewo

 • Ostatnim krokiem jest wpłacenie zaliczki na nasze konto bankowe podane w umowie oraz w zakładce kontakt. Prosimy o terminowe wpłaty. Uiszczenie wpłaty po terminie zawartym w umowie może spowodować wpisanie uczestnika na listę rezerwową. O kolejności rezerwacji miejsca na dany turnus decyduje kolejność wpłat zaliczki.

 

                                                                                               

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *