fbpx

Letni turnus rehabilitacyjny Ośrodek Mausz 2023 ( 14 dni – dof. PFRON )

Wyjazd: 14.08.2023
Powrót: 27.08.2023

Cena: 4399,00zł 

Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku rehabilitacyjnym "Mausz" jest już znaną lokalizacją w naszej ofercie. Zapraszamy wszystkich do Ośrodka w pełni przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, położonego na półwyspie otoczonym przez wody jeziora Mausz.

Rozległy teren, własna linia brzegowa z plażą i pomostami oraz strzeżonym kąpieliskiem zapewniają komfortowy wypoczynek wszystkim miłośnikom urlopu nad jeziorem.

W programie oprócz zajęć terapeutycznych, są m.in.: wycieczki jednodniowe, sporty wodne, , tor przeszkód, gry i zabawy integracyjne, jazda konna i wiele innych atrakcji.

Turnus skierowany głównie do dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, zespołem Downa i pokrewnymi zaburzeniami.

Praca odbywa się w małych grupach ( pięcioosobowe - podział ze względu na poziom funkcjonowania ) pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

 

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, sześcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi).
 • nocleg w komfortowych pokojach - pokoje 3 i 4 osobowe  z TV i łazienkami (pawilon- na wyłączność tylko dla grupy Trampus, z dostępem do świetlicy służącej jako sala dydaktyczna). Na terenie ośrodka m.in.: prywatna strzeżona plaża, przystań wodna, wiata grillowa, boiska wielofunkcyjne, siłownia, sklep, stadnina koni, tor łuczniczy, ścieżki krajoznawcze, ... .
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek)
 • ubezpieczenie od NNW
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - wytwarzanie mydełek ekologicznych lub rzeźby z gliny, wprowadzenie w dobry nastrój i odprężenie. Dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Zestaw ćwiczeń i zabaw Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne - sesje kształtujące świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy).
 • Hipoterapia - w cenie turnusu oprowadzanki, ew. jazda na lonży dla bardziej zaawansowanych.
 • Dogoterapia - nauka samokontroli, rozwijanie zasobu nowych słów, nauka liczenia, wzrost pewności siebie i podnoszenie samooceny, poprawa komunikacji z innymi ludźmi, zwiększenie koncentracji uwagi, lepsze funkcjonowanie w grupie.
 • Elementy terapii SI
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

 kajakarstwo, rowery wodne

 sprawnościowy tor przeszkód

 podchody

 gry i zabawy integracyjne

 gry i zabawy terapeutyczne z elementami SI

 ognisko z kiełbaskami

 dyskoteka integracyjna

 jazda konna, przejażdżka bryczką

 

Program turystyczny:

 • Kamienne kręgi w Węsiorach - dowód prehistorycznego osadnictwa na pobliskich terenach.
 • Kompleks Basenowo-Rekreacyjny w Bytowie lub Kościerzynie  - 1,5 h pobyt w Aquaparku to okazja do zabawy na zjeżdżalniach wodnych, rwącej rzece, relaks w jacuzzi, każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Wycieczka autokarowa - Zamek w Bytowie XIV wiek. Bytów staje się częścią Państwa Zakonnego. Co robią Krzyżacy? Wiadomo - budują zamek. I wiadomo - z rozmachem! Zamek, który dzisiaj jest największa atrakcją Bytowa, uważany jest za jedną z największych warowni krzyżackich lub Park Edukacyjny Zoo - Egzotyczne Kaszuby - to miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych atrakcji sprawiają, że przygody w  Parku są niezapomniane.

Dodatkowo płatne:

 • Uczestnicy turnusu wymagający opieki 1 do 1 - dopłata 2200 zł (decyzja o przydzieleniu dodatkowego opiekuna jest podejmowana po wywiadzie i uzgodnieniu z rodzicem oraz po wnikliwej analizie kart informacyjnych uczestnika turnusu, orzeczenia i opinii z poradni pedagogiczno-psychologicznej). Opieka 1do2  - 1100 zł 
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej za dodatkową opłatą
 • bus - możliwość zorganizowania transportu z Gdańska, cena zależna od ilości chętnych osób

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : od 8 do 19 lat (podział na grupy pod względem poziomu funkcjonowania i wieku)
 • Ilość miejsc dla uczestników: 36 
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 16.00 dnia 14.08.2023 a kończy o godzinie 11.00 dnia 27.08.2023.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego ( parking przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Ośrodek Szkoleniowo Rehabilitacyjny "Mausz"

Ostrów Mausz 12

83-320 Sulęczyno

Wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych:

Numer wpisu:                 OD/22/28/22

Data wpisu do rejestru: 2022-07-19

Data ważności:                2025-07-19

strona internetowa: https://osrodekmausz.pl/

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub środków PFRON.

Rezerwacja miejsca na turnusie : 

     1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
     2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego = kliknij odpowiedni przycisk rezerwacji powyżej ("Rezerwuj" - jeśli to kolejny wyjazd z Trampus.pl, "Rezerwuj - nowi uczestnicy" - jeśli jedziesz po raz pierwszy na turnus z Trampus.pl)
     3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wpłać opłatę rezerwacyjną lub wypełnij kartę uczestnika turnusu jeśli po raz pierwszy będziesz uczestnikiem turnusu. Po zakwalifikowaniu się na turnus prześlemy link do płatności.

 

                                                                                               

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *