Turnus rehabilitacyjny nad morzem – Rewa( 14 dni – dof. PFRON ) – lista rezerwowa

Wyjazd: 15.08.2021
Powrót: 28.08.2021

Cena: 3600 zł - LISTA REZERWOWA!!!

Zapraszamy na turnus z Turystyką Aktywną Trampus - turnusy rehabilitacyjne bez barier kolejny raz NAD BAŁTYKIEM  🙂 

Turnus rehabilitacyjny w Pensjonacie o wysokim standardzie - "Krystyna"  jest nową lokalizacją w naszej ofercie.

Kameralne miejsce położone 13 km od  Gdyni, niespełna 200m od piaszczystej plaży. Znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w otulinie Rezerwatu Przyrody.

Walory otoczenia sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizacje naszego turnusu.

Turnus skierowany głównie do dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, zespołem Downa i pokrewnymi zaburzeniami.

Praca odbywa się w małych grupach ( pięcioosobowe - podział ze względu na poziom funkcjonowania ) pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

 

 

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi)
 • badanie lekarskie na początku turnusu, całodobowa opieka pielęgniarska
 • opieka ratownika na basenie i na plaży
 • nocleg w komfortowych pokojach o wysokim standardzie - pokoje 2 i 3 osobowe z TV i łazienkami (cały ośrodek tylko dla grupy Trampus). Na terenie ośrodka m.in.: sale dydaktyczne, wiata grillowa, piękny ogród, sala do prowadzenia zajęć SI,W. Sherborne i innych, sale dydaktyczne, wanna z hydromasażem, sauna infrared, bieżnie elektryczne, taras)
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek, możliwość stosowania diet)
 • ubezpieczenie od NNW
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - Lepienie z gliny, papier czerpany, rzeźba, decoupage - dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Zestaw ćwiczeń i zabaw Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne - sesje kształtujące świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy).
 • Hipoterapia - 30 min zajęć z wykwalifikowanym instruktorem - dodatkowo płatne ( szczegóły poniżej), w cenie turnusu oprowadzanki, ew. jazda na lonży dla bardziej zaawansowanych.
 • Dogoterapia - nauka samokontroli, rozwijanie zasobu nowych słów, nauka liczenia, wzrost pewności siebie i podnoszenie samooceny, poprawa komunikacji z innymi ludźmi, zwiększenie koncentracji uwagi, lepsze funkcjonowanie w grupie.
 • Elementy SI - celem każdej terapii SI jest poprawienie codziennego funkcjonowania a tym samym jakości  życia. Terapeuta dobiera ćwiczenia i aktywności podczas spotkania adekwatnie do zdiagnozowanego wcześniej problemu dziecka, jego możliwości, aktualnego stanu pobudzenia oraz kondycji psychicznej i fizycznej.
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

  żeglarstwo, podstawy windsurfingu 🙂

 plażowanie

  kąpiele pod opieką ratownika

 gry i zabawy integracyjne, nordic walking brzegiem morza

 ognisko z kiełbaskami

 dyskoteki integracyjne i karaoke

 wodny tor przeszkód 🙂

 w razie niepogody - zajęcia na sali

 

Program turystyczny:

 • Aquapark Reda  - to nie jest zwykły kompleks basenów, a połączenie ogromnego parku wodnego i oceanarium. Możecie tutaj pływać, zjeżdżać z całej masy zjeżdżalni, oglądać ryby i rekiny, skakać po falach i relaksować się w  jacuzzi.
 • Lemur Park w Rumi - Jedyne takie miejsce na Pomorzu – Pomorski Park Rozrywki i Egzotyczne ZOO w Rumi naprawdę warto odwiedzić, czeka tutaj sporo atrakcji! Dzięki eksponatom z przeszłości dowiemy się, jak wyglądało prehistoryczne życie – wyjątkowe rośliny, niespotykane już dzisiaj owady i olbrzymie dinozaury! Z kolei w rycerskiej osadzie nauczymy się władać mieczem, strzelać z łuku i poznamy wszystkie zwyczaje prawdziwych rycerzy!
 • Rejs Statkiem do Jastarni, Kuźnicy, Pucka lub Chałup
 • Oceanarium - kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle... wszystko to na wyciągnięcie dłoni. Naprawdę warto zajrzeć do gdyńskiego Oceanarium! Gatunki podzielone są na akwaria słodkowodne i morskie, stale też dba się tutaj o nowe okazy, przybyłe z najodleglejszych zakątków globu. Na trzech piętrach Oceanarium podziwiać można aż 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10.000 litrów!

Dodatkowo płatne:

 • Uczestnicy turnusu wymagający opieki 1 do 1 - dopłata 1700 zł lub 1 do 2 uczestników - 850 zł (decyzja o przydzieleniu dodatkowego opiekuna jest podejmowana po wywiadzie i uzgodnieniu z rodzicem oraz po wnikliwej analizie kart informacyjnych uczestnika turnusu, orzeczenia i opinii z poradni pedagogiczno-psychologicznej).
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej po uzgodnieniu z organizatorem
 • bus - możliwość zorganizowania transportu z Gdańska, cena zależna od ilości chętnych osób, zapisy na transport proszę składać w formularzu rezerwacyjnym, proszę podać informację czy transport w dwie strony czy w jedną stronę, np.: Gdańsk-Rewa lub Rewa - Gdańsk
 • Hipoterapia - 30 min indywidualnych zajęć z wykwalifikowanym instruktorem -  50 zł, w cenie elementy hipoterapii

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : podział na grupy pod względem poziomu funkcjonowania i wieku
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 15.00 dnia 15.08.2021 a kończy o godzinie 10.00 dnia 28.08.2021.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego ( parking przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Wczasy Zdrowotno - Wypoczynkowe ''KRYSTYNA''

Ul. Wczasowa 6

81-198 Rewa k/ Gdyni

strona internetowa: http://pensjonatkrystyna.pl/

Wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych:

Numer wpisu: OD/22/06/20
Data wpisu do rejestru: 2020-04-15
Data ważności wpisu: 2023-04-15

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub środków PFRON.

*Program turnusu może ulec zmianie w zależności od sytuacji związanej z pandemią oraz warunków atmosferycznych

 

Rezerwacja miejsca na turnusie:

 1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
 2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego, który znajduje się na dole strony, dokładnie wypełnij, nie zapominając wpisać swojego adresu mail i telefonu. Kliknij REZERWUJ a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej to możliwe.
 3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wypełnij kartę uczestnika turnusu i inne dokumenty, które otrzymasz na swój adres korespondencyjny podany w zgłoszeniu.​
 4. Po zweryfikowaniu przesłanej karty uczestnika i zakwalifikowaniu dziecka na dany turnus wyślemy na Twój adres pocztowy dwa egzemplarze umowy oraz inne potrzebne dokumenty. Następnie podpisaną umowę i wszystkie inne dokumenty proszę przesłać na adres:

Turystyka Aktywna TRAMPUS
ul. Żeromskiego 32
84-239 Bolszewo

 • Ostatnim krokiem jest wpłacenie zaliczki na nasze konto bankowe podane w umowie oraz w zakładce kontakt. Prosimy o terminowe wpłaty. Uiszczenie wpłaty po terminie zawartym w umowie może spowodować wpisanie uczestnika na listę rezerwową. O kolejności rezerwacji miejsca na dany turnus decyduje kolejność wpłat zaliczki.

 

                                                                                               

  

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *