fbpx

Letni turnus rehabilitacyjny nad morzem – Rewa 2023 ( 14 dni – dof. PFRON )

Wyjazd: 01.07.2023
Powrót: 14.07.2023

Cena: 4999,00 zł 

Zapraszamy na turnus z Turystyką Aktywną Trampus - turnusy rehabilitacyjne bez barier kolejny raz NAD BAŁTYKIEM  🙂 

Turnus rehabilitacyjny w Pensjonacie o wysokim standardzie - "Krystyna"  jest nową lokalizacją w naszej ofercie.

Kameralne miejsce położone 13 km od  Gdyni, niespełna 200m od piaszczystej plaży. Znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w otulinie Rezerwatu Przyrody.

Walory otoczenia sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizacje naszego turnusu.

Turnus skierowany głównie do dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, zespołem Downa i pokrewnymi zaburzeniami.

Praca odbywa się w małych grupach ( pięcioosobowe - podział ze względu na poziom funkcjonowania ) pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

 

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu)
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem, ZD i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi)
 • badanie lekarskie na początku turnusu, całodobowa opieka pielęgniarska
 • opieka ratownika na basenie i na plaży
 • nocleg w komfortowych pokojach o wysokim standardzie - pokoje 2 i 3 osobowe z TV i łazienkami (cały ośrodek tylko dla grupy Trampus na wyłączność). Na terenie ośrodka m.in.: sale dydaktyczne, wiata grillowa, piękny ogród, sala do prowadzenia zajęć SI,W. Sherborne i innych, sale dydaktyczne, wanna z hydromasażem, sauna infrared, bieżnie elektryczne, taras)
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek, możliwość stosowania diet)
 • ubezpieczenie od NNW
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - Lepienie z gliny, papier czerpany, rzeźba, decoupage - dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Zestaw ćwiczeń i zabaw Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne - sesje kształtujące świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy).
 • Hipoterapia -  w cenie turnusu oprowadzanki, ew. jazda na lonży dla bardziej zaawansowanych.
 • Dogoterapia - nauka samokontroli, rozwijanie zasobu nowych słów, nauka liczenia, wzrost pewności siebie i podnoszenie samooceny, poprawa komunikacji z innymi ludźmi, zwiększenie koncentracji uwagi, lepsze funkcjonowanie w grupie.
 • Elementy SI - celem każdej terapii SI jest poprawienie codziennego funkcjonowania a tym samym jakości  życia. Terapeuta dobiera ćwiczenia i aktywności podczas spotkania adekwatnie do zdiagnozowanego wcześniej problemu dziecka, jego możliwości, aktualnego stanu pobudzenia oraz kondycji psychicznej i fizycznej.
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

  żeglarstwo, podstawy windsurfingu 🙂

 plażowanie

  kąpiele pod opieką ratownika

 gry i zabawy integracyjne, nordic walking brzegiem morza

 ognisko z kiełbaskami

 dyskoteki integracyjne i karaoke

 wodny tor przeszkód 🙂

 w razie niepogody - zajęcia na sali

 

Program turystyczny:

 • Aquapark Reda lub inny basen "hotel Faltom"  - to nie jest zwykły kompleks basenów, a połączenie ogromnego parku wodnego i oceanarium. Możecie tutaj pływać, zjeżdżać z całej masy zjeżdżalni, oglądać ryby i rekiny, skakać po falach i relaksować się w  jacuzzi.
 • Lemur Park w Rumi lub Park Ewolucji w Sławutówku - Jedyne takie miejsce na Pomorzu – Pomorski Park Rozrywki i Egzotyczne ZOO w Rumi naprawdę warto odwiedzić, czeka tutaj sporo atrakcji! Dzięki eksponatom z przeszłości dowiemy się, jak wyglądało prehistoryczne życie – wyjątkowe rośliny, niespotykane już dzisiaj owady i olbrzymie dinozaury! Z kolei w rycerskiej osadzie nauczymy się władać mieczem, strzelać z łuku i poznamy wszystkie zwyczaje prawdziwych rycerzy!
 • Rejs Statkiem do Jastarni, Kuźnicy, Pucka lub Chałup
 • Oceanarium - kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle... wszystko to na wyciągnięcie dłoni. Naprawdę warto zajrzeć do gdyńskiego Oceanarium! Gatunki podzielone są na akwaria słodkowodne i morskie, stale też dba się tutaj o nowe okazy, przybyłe z najodleglejszych zakątków globu. Na trzech piętrach Oceanarium podziwiać można aż 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10.000 litrów!

Dodatkowo płatne:

 • Uczestnicy turnusu wymagający opieki 1 do 1 - dopłata 2600 zł lub 1 do 2 uczestników - 1300 zł (decyzja o przydzieleniu dodatkowego opiekuna jest podejmowana po wywiadzie i uzgodnieniu z rodzicem oraz po wnikliwej analizie kart informacyjnych uczestnika turnusu, orzeczenia i opinii z poradni pedagogiczno-psychologicznej).
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej, bezglutenowej lub innej po uzgodnieniu z organizatorem
 • bus - możliwość zorganizowania transportu z Gdańska, cena zależna od ilości chętnych osób
 • dieta - bezglutenowa, bezmleczna, wegetariańska

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : podział na grupy pod względem poziomu funkcjonowania i wieku
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 16.00 dnia 01.07.2023 a kończy o godzinie 10.00 dnia 14.07.2023.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego ( parking przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Wczasy Zdrowotno - Wypoczynkowe ''KRYSTYNA''

Ul. Wczasowa 6

81-198 Rewa k/ Gdyni

strona internetowa: http://pensjonatkrystyna.pl/

Wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych:

Numer wpisu: OD/22/06/20
Data wpisu do rejestru: 2020-04-15
Data ważności wpisu: 2023-04-15

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub środków PFRON.

 

Rezerwacja miejsca na turnusie : 

    1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
    2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego = kliknij odpowiedni przycisk rezerwacji na dole strony ("Rezerwuj" - jeśli to kolejny wyjazd z Trampus.pl, "Rezerwuj - nowi uczestnicy" - jeśli jedziesz po raz pierwszy na turnus z Trampus.pl)
    3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wpłać opłatę rezerwacyjną lub wypełnij kartę uczestnika turnusu jeśli po raz pierwszy będziesz uczestnikiem turnusu. Po zakwalifikowaniu się na turnus prześlemy link do płatności.

 

                                                                              

  

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *