Turnus rehabilitacyjny nad morzem, Jarosławiec ( 14 dni – dof. PFRON )

Wyjazd: 16.08.2020
Powrót: 29.08.2020

Cena: 2900 zł

Zapraszamy na turnus z Turystyką Aktywną Trampus - turnusy rehabilitacyjne bez barier tym RAZEM NAD MORZEM 🙂 

Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku wczasowo-kolonijnym "BARKA" w Jarosławcu  jest nową lokalizacją w naszej ofercie. Zapraszamy wszystkich do Ośrodka położonego 150 m od morza.

Jarosławiec to spokojne, niewielkie letnisko położone na środkowym wybrzeżu, blisko Darłowa i Ustki. Wspaniały klimat i krajobrazy, sosnowe lasy, czysta woda w morzu, nadmorski klif - to zalety, które powodują, że miejscowość ta co roku przyciąga rzesze turystów.

Turnus skierowany głównie do dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, zespołem Downa i pokrewnymi zaburzeniami.

Praca odbywa się w małych grupach ( pięcioosobowe - podział ze względu na poziom funkcjonowania ) pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

 

 

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi)
 • badanie lekarskie na początku turnusu, całodobowa opieka pielęgniarska
 • opieka ratownika na basenie i na plaży
 • nocleg w komfortowych pokojach - pokoje 2,3,4 osobowe z TV i łazienkami (piętro ośrodka na wyłączność dla naszej grupy). Na terenie ośrodka m.in.: basen kryty, wiata grillowa, boiska wielofunkcyjne, plac zabaw, świetlica ze sprzętem rekreacyjnym, piłkarzyki, suchy basen, bilard, stoły do ping-ponga, ...)
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek)
 • ubezpieczenie od NNW
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - Lepienie z gliny, papier czerpany, rzeźba, decoupage - dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Zestaw ćwiczeń i zabaw Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne - sesje kształtujące świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy).
 • Hipoterapia - 30 min zajęć z wykwalifikowanym instruktorem - dodatkowo płatne ( szczegóły poniżej), w cenie turnusu oprowadzanki, ew. jazda na lonży dla bardziej zaawansowanych.
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

 kajakarstwo, rowerki wodne, żagle - jezioro Wicko

zjeżdżalnia Gigant,

 plażowanie

  korzystanie z basenu krytego dostępnego przy Ośrodku (opieka ratownika)

 gry i zabawy integracyjne, nordic walking ścieżką przyrodniczą

 gry i zabawy z elementami SI

 ognisko z kiełbaskami

 dyskoteki integracyjne i karaoke

 jazda konna

 

Program turystyczny:

 • Aquapark Panorama Morska  -  największy i najnowocześniejszy w kraju kompleks basenów rekreacyjnych zewnętrznych ze stali nierdzewnej. Powierzchnia lustra wody wynosi ok. 1700 m2 i jest podgrzewana od maja do września. Wśród basenów uwagę zwraca ten ze sztuczną falą z licznymi gejzerami.
 • Sztuczna plaża w Jarosławcu - wyjątkowa na skalę Europy, powstała w ramach refulacji, czyli prac mających na celu poszerzanie oraz ochronę plaży. Obecnie plaża w Jarosławcu zajmuje 3 ha, a do lata ma powiększyć się o kolejne 2,5 ha.
 • Klifowe wybrzeże - największy na środkowym wybrzeżu klif – jego długość wynosi około 2 km, a wysokość osiąga nawet 24 m. Jeszcze na początku dwudziestego wieku tutejszy brzeg morski przesuwał się w głąb lądu o około 0,5 metra na rok.
 • Rejs po Bałtyku - półgodzinny rejs łodzią rybacko-wycieczkową Wanda JAR-32 można obserwować piękną plażę oraz malowniczy klif z zupełnie innej perspektywy.
 • Muzeum Bursztynu - ponad 1500 eksponatów, z których około 200 jest zamiennie prezentowanych na wystawach.
 • Kraina Papug i Motyli - oprócz różnych gatunków motyli podziwiać będziemy podziwiać również egzotyczne ptaki. Na dużej hali lata swobodnie 30 gatunków ptaków z najbardziej odległych zakątków świata. Łącznie na hali można zobaczyć około 100 ptaków.
 • Przejażdżki ciuchcią - kolorowa ciuchcia, która zaprasza zarówno małych jak i dużych na interesujące wycieczki.
 • Latarnia Morska - zbudowana została z czerwonej i glazurowanej cegły na planie koła, każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Z balkonu, z wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora.
 • Galeria Rybacka i Szlak Dużych Ryb - właściciel obiektu jest rybakiem i z zaangażowaniem oprowadza zwiedzających i opowiada im o trudach pracy na morzu. Na miejscu działa również sklepik z pamiątkami.

Dodatkowo płatne:

 • Uczestnicy turnusu wymagający opieki 1 do 1 - dopłata 1600 zł lub 1 do 2 uczestników - 800 zł (decyzja o przydzieleniu dodatkowego opiekuna jest podejmowana po wywiadzie i uzgodnieniu z rodzicem oraz po wnikliwej analizie kart informacyjnych uczestnika turnusu, orzeczenia i opinii z poradni pedagogiczno-psychologicznej).
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej po uzgodnieniu z organizatorem
 • bus, Gdańsk – Ośrodek BARKA – 80 zł , Ośrodek BARKA – Gdańsk – 80 zł, w obie strony 160 zł , ilość miejsc ograniczona, proszę o informację przy rezerwacji turnusu o ewentualnej chęci skorzystania z naszego przewoźnika
 • Hipoterapia - 30 min indywidualnych zajęć z wykwalifikowanym instruktorem -  50 zł

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : podział na grupy pod względem poziomu funkcjonowania i wieku, maksymalny wiek uczestnika : od 8 do 18 lat
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 15.00 dnia 16.08.2020 a kończy o godzinie 11.00 dnia 29.08.2020.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego ( parking przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny Barka

ul. Bałtycka 67

76-107 Jarosławiec

Wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych:

Numer wpisu: OD/32/0003/19
Data wpisu do rejestru: 2019-02-04
Data ważności wpisu: 2022-02-04

*Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub środków PFRON.

 

Rezerwacja miejsca na turnusie:

 1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
 2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego, który znajduje się na dole strony, dokładnie wypełnij, nie zapominając wpisać swojego adresu mail i telefonu. Kliknij REZERWUJ a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej to możliwe.
 3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wypełnij kartę uczestnika turnusu i inne dokumenty, które otrzymasz na swój adres korespondencyjny podany w zgłoszeniu.​
 4. Po zweryfikowaniu przesłanej karty uczestnika i zakwalifikowaniu dziecka na dany turnus wyślemy na Twój adres pocztowy dwa egzemplarze umowy oraz inne potrzebne dokumenty. Następnie podpisaną umowę i wszystkie inne dokumenty proszę przesłać na adres:

Turystyka Aktywna TRAMPUS
ul. Żeromskiego 32
84-239 Bolszewo

 • Ostatnim krokiem jest wpłacenie zaliczki na nasze konto bankowe podane w umowie oraz w zakładce kontakt. Prosimy o terminowe wpłaty. Uiszczenie wpłaty po terminie zawartym w umowie może spowodować wpisanie uczestnika na listę rezerwową. O kolejności rezerwacji miejsca na dany turnus decyduje kolejność wpłat zaliczki.

 

                                                                                               

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *