Turnus rehabilitacyjny Garczyn 2019 ( 14 dni )

Wyjazd: 09.08.2019
Powrót: 22.08.2019

Cena: 2500 zł

Turnus rehabilitacyjny Garczyn 2019 jest jednym z najbardziej popularnych turnusów w naszej ofercie. Co roku korzysta z niego sporo dzieci i młodzieży, głównie z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami.

W programie oprócz zajęć terapeutycznych, są m.in.: wycieczki jednodniowe, żeglarstwo, wspinaczka, tor przeszkód, labirynt w polu kukurydzy i wiele innych atrakcji.

Praca odbywa się w małych grupach pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, cztero i pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i nauczyciele, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi).
 • nocleg w komfortowych pokojach 2,3,4,5 - cio osobowych z TV i łazienkami (pokoje w mini-hotelowcu PCM Garczyn- na wyłączność tylko dla grupy Trampus, z dostępem do nowoczesnej świetlicy służącej jako sala dydaktyczna). Na terenie ośrodka m.in.: prywatna plaża, przystań wodna, wiata grillowa, boiska wielofunkcyjne, sklep, ścianka wspinaczkowa.
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
 • ubezpieczenie NNW
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - malowanie na szkle, wytwarzanie mydełek ekologicznych lub rzeźby z gliny, wprowadzenie w dobry nastrój i odprężenie. Dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia z instrumentami, rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Zestaw ćwiczeń i zabaw Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne - sesje kształtujące świadomość własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy).
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

 żeglowanie z instruktorem (4 x 90 minut na 1 uczestnika),
 kajakarstwo (4 x 90 minut na 1 uczestnika),
 rowery wodne
 sprawnościowy tor przeszkód (2x90 minut na 1 grupę),
 wspinaczka ściankowa z instruktorem (4 x 90 minut na 1 grupę),
 marsz rekruta (1x)
 podchody (1x)
 grupowe zajęcia ruchowe, gry zespołowe
 gry i zabawy terapeutyczne z elementami TUS
 ognisko z kiełbaskami
 dyskoteka integracyjna

 

Program turystyczny:

 • Fabryka porcelany „Lubiana” -  zwiedzanie jednej z większych fabryk branży ceramicznej w Polsce. Dziennie produkuje ok. 100 tys. sztuk wyrobów! W trakcie zwiedzania fabryki poznaje się wszystkie etapy powstawania porcelany. Widać, jak z gliniastej masy w formowni i odlewni powstają kształtne naczynia, które potem poddaje się zdobieniu, szkliwieniu i wypałowi.
 • Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie i zwiedzanie miasta - najliczniejsza i wciąż rozrastająca się ekspozycja pojazdów szynowych w Północnej Polsce. Ponadto, atrakcję stanowi też zabytkowa hala parowozowni wraz z pomieszczeniami warsztatowymi oraz przejażdżka prawdziwą drezyną.
 • Aquacentrum Kościerzyna - 1,5 h pobyt w Aquaparku to okazja do zabawy na zjeżdżalniach wodnych i relaks w jacuzzi, każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Świat Labiryntów Bliziny - labirynt w polu kukurydzy, labirynty panelowe, labirynt wierzbowy, jak i łamigłówki, puzzle i labirynty wymagające logicznego myślenia. Każdy typ labiryntu przynosi ze sobą inne korzyści. Relaksuje, rozwija umiejętności skupienia i koncentracji, zdolność analizowania i rozwiązywania problemów, pokonywania przeszkód, a nawet wysławiania się.
 • Wycieczka autokarowa – całodniowa wycieczka autokarowa (Zamek w Bytowie, Skansen w Szymbarku lub Ferma Strusi w Garczynie) .

Dodatkowo płatne:

 • Uczestnicy turnusu wymagający opieki 1 do 1 - dopłata 1500 zł (decyzja o przydzieleniu dodatkowego opiekuna jest podejmowana po wywiadzie i uzgodnieniu z rodzicem oraz po wnikliwej analizie kart informacyjnych uczestnika turnusu, orzeczenia i opinii z poradni pedagogiczno-psychologicznej).
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej lub bezglutenowej za dodatkową opłatą
 • bus, Gdańsk – PCM Garczyn – 40 zł , PCM Garczyn – Gdańsk – 40 zł, w obie strony 80 zł

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : od 8 do 19 lat (podział na grupy pod względem poziomu funkcjonowania i wieku)
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 12.00 dnia 09.08.2019 a kończy o godzinie 11.00 dnia 22.08.2019.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego (przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Powiatowe Centrum Młodzieży im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garczynie
Garczyn 1
83-400 Kościerzyna

Numer wpisu do rej. Ośrodków rehabilitacyjnych : OD/22/04/18
Data wpisu do rejestru: 2018-05-26
Data ważności wpisu: 2021-05-26

 • Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji lub środków PFRON.
 • Zniżka dla podopiecznych fundacji JIM - 50 zł od ceny turnusu.
« 1 z 2 »

 

 

Rezerwacja miejsca na turnusie:

 1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
 2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego, który znajduje się na dole strony, dokładnie wypełnij, nie zapominając wpisać swojego adresu mail i telefonu. Kliknij REZERWUJ a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej to możliwe.
 3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wypełnij kartę uczestnika turnusu i inne dokumenty, które otrzymasz na swój adres korespondencyjny podany w zgłoszeniu.​
 4. Po zweryfikowaniu przesłanej karty uczestnika i zakwalifikowaniu dziecka na dany turnus wyślemy na Twój adres pocztowy dwa egzemplarze umowy oraz inne potrzebne dokumenty. Następnie podpisaną umowę i wszystkie inne dokumenty proszę przesłać na adres:

Turystyka Aktywna TRAMPUS
ul. Żeromskiego 32
84-239 Bolszewo

 • Ostatnim krokiem jest wpłacenie zaliczki na nasze konto bankowe podane w umowie oraz w zakładce kontakt. Prosimy o terminowe wpłaty. Uiszczenie wpłaty po terminie zawartym w umowie może spowodować wpisanie uczestnika na listę rezerwową. O kolejności rezerwacji miejsca na dany turnus decyduje kolejność wpłat zaliczki.

 

NASZE PROMOCJE:

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *