Integracyjny turnus rehabilitacyjny Mazury 2019

Wyjazd: 28.06.2019
Powrót: 06.07.2019

Cena: 2200 zł

Integracyjny obóz rehabilitacyjny Mazury 2019 jest turnusem skierowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu, ZA i pokrewnymi zaburzeniami.

W programie oprócz zajęć terapeutycznych (TUS, arteterapia, elementy hipoterapii) są m.in.: wycieczki jednodniowe, żeglarstwo, rejsy promem, aquapark  i wiele innych atrakcji.

Praca odbywa się w małych grupach pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów.

Przewidziana ilość uczestników : 15

 

W cenie turnusu:

 • indywidualne podejście do każdego uczestnika (praca w małych, cztero i pięcioosobowych grupach podczas całego turnusu).
 • opieka doświadczonych terapeutów (wykwalifikowani terapeuci i specjaliści, doświadczeni w pracy z osobami z autyzmem i ZA, na co dzień współpracujący z fundacjami, stowarzyszeniami lub Specjalnymi Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi).
 • nocleg w komfortowych pokojach 2,3,4,5 - cio osobowych z TV i łazienkami (pokoje w Pensjonacie "Echo Puszczy", budynek na wyłączność tylko dla grupy Trampus, z dostępem do sali telewizyjnej służącej jako sala dydaktyczna). Na terenie ośrodka m.in.: prywatna plaża, przystań wodna, wiata grillowa, wypożyczalnia sprzętu wodnego.
 • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
 • ubezpieczenie NNW
 • realizacja zajęć objętych programem turnusu

Program terapeutyczny:

 •  Arteterapia - dostarczenie silnych pozytywnych wrażeń zmysłowych i doznań emocjonalnych, daje dzieciom z autyzmem radość tworzenia, dotykania, manipulowania, oglądania, oraz co za tym idzie, doświadczania świata zewnętrznego za pomocą różnych zmysłów.
 • Muzykoterapia - ćwiczenia rytmizujące , aktywizujące i relaksacyjne, stymulowane odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Muzyka mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami.
 • Elementy hipoterapii - ukierunkowanie na usprawnianie intelektualne oraz na terapię poprzez kontakt z koniem, stymulacja rozwoju emocjonalnego i społecznego, podnoszenie ogólnej sprawności, normalizacja napięcia mięśniowego, poprawa równowagi i poczucia rytmu. Korzystając z Hipoterapii postrzegamy środowisko jako bardziej przyjazne, stąd i relacje społeczne stają się bardziej satysfakcjonujące. "Koń jest MEDIATOREM pomiędzy światem dziecka, a światem zewnętrznym".
 • Zajęcia integracyjne i sportowe :

 żeglowanie z instruktorem (czarter jachtu kabinowego)
 kajakarstwo, rowery wodne
 elementy hipoterapii
 park linowy
 grupowe zajęcia ruchowe, gry zespołowe
 gry i zabawy integracyjne z elementami TUS
 ognisko z kiełbaskami
 dyskoteka integracyjna

Program turystyczny:

 • Kraina Wielkich Jezior (rejs promem) - Śniardwy trzeba zobaczyć. Choćby po to, by sprawdzić, czy naprawdę są tu miejsca, z których nie widać drugiego brzegu i można poczuć się jak nad morzem. Największe polskie jezioro liczy sobie dokładnie 22 km długości, 13,5 km szerokości i ma powierzchnię 113,4 km2. Najlepiej oczywiście poznawać je od strony wody.
 • Giżycko (zwiedzanie i rejs)  - nieoficjalna stolica Krainy Wielkich Jezior -  Niegocin, Kisajno oraz Tajty – to turystyczna pierwsza liga. Nie sposób więc być tutaj i nie wypłynąć choć raz na głęboką wodę. Czy to na jachcie, czy na statku legendarnej „białej żeglugi”. Widoki z pewnością będą piękne, a wrażenia niezapomniane.  Oprócz tego postaramy się trochę pozwiedzać to ciekawe miasteczko (Wieża ciśnień, twierdza Boyen, molo, most obrotowy, park linowy Wiewióra ( dla odważnych 🙂 🙂 ) 
 • Aquapark - w razie niepogody naaaapewno nie będziemy się nudzić, odwiedzimy jeden z pobliskich Aquaparków w Wilkasach lub w Mikołajkach, gdzie będzie możliwość wyszaleć się na zjeżdżalniach lub zrelaksować w jacuzzi.

Dodatkowo płatne:

 • Uczestnicy turnusu wymagający opieki 1 do 1 - dopłata 1200 zł (decyzja o przydzieleniu dodatkowego opiekuna jest podejmowana po wywiadzie i uzgodnieniu z rodzicem oraz po wnikliwej analizie kart informacyjnych uczestnika turnusu, orzeczenia i opinii z poradni pedagogiczno-psychologicznej).
 • Możliwość stosowania diet bezmlecznej, bezcukrowej po uzgodnieniu z organizatorem.
 • bus, Gdańsk – Echo Puszczy – 70 zł , Echo Puszczy – Gdańsk – 70 zł, w obie strony 140 zł

 

Informacje organizacyjne:

 • Wiek uczestników : od 14 lat (podział na grupy pod względem poziomu funkcjonowania i wieku)
 • Turnus rozpoczyna się o godzinie 12.00 dnia 28.08.2019 a kończy o godzinie 12.00 dnia 06.07.2019.
 • Dojazd na turnus - indywidualny lub możliwy transport busem z Gdańska Głównego (przy dworcu PKP).
 • Pierwszym świadczeniem będzie obiad, w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie, w dniu wyjazdu.
 • adres Ośrodka:

Pensjonat Agroturystyczny ECHO PUSZCZY   

11 - 612 Kruklanki
Jeziorowskie 22

zdjęcia pensjonatu --->

 

 • Istnieje możliwość opłacenia turnusu z subkonta fundacji
 • Zniżka dla podopiecznych fundacji JIM - 50 zł od ceny turnusu.

 

 

Rezerwacja miejsca na turnusie:

 1. Zapoznaj się z naszą ofertą, w razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami.
 2. Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego, który znajduje się na dole strony, dokładnie wypełnij, nie zapominając wpisać swojego adresu mail i telefonu. Kliknij REZERWUJ a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej to możliwe.
 3. Odbierz maila potwierdzającego rezerwację oraz wypełnij kartę uczestnika turnusu i inne dokumenty, które otrzymasz na swój adres mail podany w zgłoszeniu (link do ankiety).
 4. Po zweryfikowaniu przesłanej karty uczestnika i zakwalifikowaniu dziecka na dany turnus wyślemy na Twój adres pocztowy dwa egzemplarze umowy oraz inne potrzebne dokumenty. Następnie podpisaną umowę i wszystkie załączniki proszę przesłać na adres:

Turystyka Aktywna TRAMPUS
ul. Żeromskiego 32
84-239 Bolszewo

 • Ostatnim krokiem jest wpłacenie zaliczki na nasze konto bankowe podane w umowie oraz w zakładce kontakt. Prosimy o terminowe wpłaty. Uiszczenie wpłaty po terminie zawartym w umowie może spowodować wpisanie uczestnika na listę rezerwową. O kolejności rezerwacji miejsca na dany turnus decyduje kolejność wpłat zaliczki.

 

NASZE PROMOCJE:

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *